Szanowni Państwo,

w związku z aktualną sytuacją wywołaną koronawirusem wprowadzono na terenie kraju szereg obostrzeń oraz liczne zalecenia celem przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa. W znacznym stopniu ogranicza to możliwość swobodnego poruszania się nas wszystkich. Skutki całej sytuacji odczuwają przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy mierzą się ze znacznym spadkiem przychodów.

Rząd 18 marca 2020 r. zapowiedział wprowadzenie licznych regulacji, które mają przeciwdziałać negatywnym skutkom koronawirusa i pomóc przetrwać przedsiębiorcom w tym trudnym okresie. Nie wiadomo jednak, jak szybko uda się uchwalić zapowiedziane przepisy. W naszym systemie prawnym są już jednak regulacje, które pozwalają na podjęcie działań i ograniczyć skutki koronawirusa.

Zapraszam Państwa do zapoznania się z przygotowaną informacją, którą przygotowałem wraz ze współpracownikami, na temat dostępnych regulacji, które można zastosować już w tej chwili, aby przeciwdziałać skutkom wywołanym koronawirusem. W informacji poruszamy takie tematy jak: wpływ siły wyższej i nadzwyczajnej zmiany stosunków na wykonywanie umów, konsekwencje przestoju przedsiębiorstwa, zmiany warunków pracy i płacy, powierzanie pracy zdalnej, obowiązki i praw pracownika w trakcie kwarantanny, przestrzeganie zasad BHP, odroczenie płatności składek ZUS oraz możliwość zdalnego prowadzenia posiedzeń organów kolegialnych spółek.

Jeżeli okaże się, że została pominięta jakakolwiek kwestia, co do której mają Państwo pytania lub wątpliwości, to serdecznie zachęcam do kontaktu z Kancelarią Adwokacką AGK.

Zapraszam do lektury.

adw. Aleksander Giehsmann